Kancelaria Radcy Prawnego specjalizuje się między innymi w tej dziedzinie. Adwokat/radca prawny służy klientom, którzy potrzebują wsparcia w sprawach karnych. Wśród świadczonych usług znajduje się m.in. obrona osób oskarżonych, jak i występowanie w imieniu tych, którzy są poszkodowanymi w wyniku zaistniałych przestępstw.

Prawnik/radca prawny pomaga w kwestiach związanych np. ze spowodowaniem wypadku drogowego, prowadzeniem pojazdu po alkoholu i narkotykach, naruszeniem nietykalności cielesnej, zniewagą lub zniesławieniem. Reprezentuje klientów w procesach związanych z pobiciem, fałszowaniem dokumentów, przestępstwami skarbowymi czy o charakterze seksualnym.

Obrona osób oskarżonych i inne zadania adwokata

Wykazanie braku popełnienia przestępstwa przez mocodawcę na etapie przedsądowym lub sądowym to jeden z obowiązków spoczywających na adwokacie. W celu przeprowadzenia obrony analizuje z osobą oskarżoną całą sytuację i rekomenduje rozwiązania dopuszczalne prawem. Ponadto adwokat/radca prawny, którego specjalizacją są sprawy karne, udziela porad prawnych i przygotowuje pisma procesowe (np. wnioski, apelacje, zażalenia, odwołania).